متن کامل مطلب

قیمت طلا و سکه همچنان رو به رشد است

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر بیان کرد : امروز مجدد قیمت طلا و سکه در بازار روند افزایشی داشت .

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت طلا همچنان رو به صعود است محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا، بیان کرد : امروز دوباره قیمت طلا و سکه روند افزایشی داشته است و شاهد افزایش قیمت شدید در این بازار بوده ایم .

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر گفت : نرخ دلار این روز‌ها روند صعودی دارد و همین علت به شدت در قیمت طلا و سکه اثرگذار است .

کشتی آرای بیان داشت : داد و ستد‌ها روند عادی را دارد ، اما به علت این نوسانات میزان آن رو به کاهش می باشد و اگر قیمت‌ها به یک ثبات برسد شاهد بالا رفتن داد و ستد‌ها خواهیم بود . بحث صادرات طلا این روز‌ها مطرح می باشد که اگر قیمت‌ها به یک ثبات برسد تولیدکنندگان در این حوزه بیشتر فعال می شوند و شاهد بالا رفتن صادرات خواهیم بود .

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به قیمت اونس طلا، بیان کرد : امروز هر اونس طلا در بازار‌های جهانی یک هزار و ۷۷۲ دلار قیمت گرفت . سکه طرح قدیم ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۴ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت .

کشتی آرای گفت : هر مثقال طلا ۱۷ عیار، ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸۶۰ هزار تومان معامله گشت . این روز‌ها همچنان شاهد بالا رفتن قیمت‌ها در بازار طلا و سکه می باشیم ، اما مشخص نیست که در هفته آتی وضعیت معامله طلا چگونه باشد .

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر گفت : بازار طلا اگر معامله داشته باشد کاهش قیمت در پیش خواهد داشت .

منبع : tgju.org