متن کامل مطلب

تغییر آمار کرونا در تهران به صورت نگران‌کننده

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه مبتلایان و بستری‌شدگان در تهران به طور چشمگیری روند افزایشی دارد ، بیان کرد : باید تصمیمات جدیدی برای مقابله با کرونا گرفته شود .

 

دکتر «علیرضا زالی» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران درارتباط آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان اظهار کرد : طی ۲۴ ساعت قبل تعداد بیماران جدید که در بخش‌های عادی بستری شده اند به ۳۹۹ نفر رسیده است که در طول سه هفته اخیر به ‌صورت استثنایی افزایش یافته است .

وی اضافه کرد : در طول سه هفته اخیر بالاترین میزان بستری جدید در بخش‌های مراقبت ویژه را داشته ایم که این عدد بالغ بر ۱۲۲ نفر می باشد .

فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران تاکید داشت : هم در میزان ابتلا در بخش‌های عادی جدید و هم در بخش‌های مراقبت ویژه با رشد قابل توجه نسبت به روزهای قبل روبرو هستیم .

وی در ادامه تعداد افرادی که طی ۲۴ ساعت قبل ترخیص شدند را ۴۷۰ نفر اعلام کرد و بیان کرد : ۸.۶ درصد از افرادی که به بخش‌های سرپایی مراجعه داشته اند ، به بستری بیمارستانی نیاز داشتند.

به بیان وی طی روزهای اخیر مجدداً الگوی قالب مراجعان به بیمارستان‌ها تنفسی، شامل تب، سرفه و تنگی نفس می باشد و طبیعتاً نسبت به علائم گوارشی که از حدت کمتری برخوردار بود ، بیشتر می‌تواند سبب اقامت طولانی در بیمارستان شود.

 

مداخله جدی در مدیریت ورودی بیمارستان‌ها
 

دکتر زالی در ارتباط آمادگی بیمارستان‌های تهران نیز بیان کرد : آمادگی کامل از لحاظ تخت، تجهیزات بیمارستانی و نیروی انسانی موجود است اما از آنجا که تیم‌های بهداشتی و درمانی بعد از چهار ماه خدمت طبیعتاً دچار حالت فرسایشی می شوند ، بر روی بحث مدیریت ورودی بیمارستان‌ها مداخله جدی انجام خواهد شد .

 

امکان مداخله جدی ستاد ملی کرونا در تهران 
 

فرمانده ستاد مبارزه با ویروس کرونا در تهران در ادامه تاکید داشت : طبیعتاً اگر این الگو تغییر پیدا کند با رایزنی که با اعضای شورای فرماندهی ستاد تهران و استاندار تهران به انجام میرسانیم ، امکان دارد متناسب با تغییر آماری ، مداخلات متفاوتی را با هماهنگی ستاد ملی کرونا در تهران رقم بزنیم .

طبق گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا گشته اند و با فوت ۱۴۴ نفر در ۲۴ ساعت قبل ، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسیده است . 

منبع : سایت طلا