متن کامل مطلب

۵ علت برای انفجار قیمت طلا

نشریه معتبر و سرشناس فوربس در مطلبی که به تازگی منتشر کرده است ۵ دلیل را نام برده که نشان دهنده این است که بهای جهانی طلا در روزها و هفته های آینده بیشتر و بالاتر از آنچه اکنون هست، پیش می رود .

 

طبق گزارش سایت طلا به نقل از وب سایت اف‌ایکس‌استریت، در زمان انتشار این مطلب فلز زرد با افت قیمت ناچیز در سطح قیمت ۱۷۶۰ بوده که پایین تر از میانگین نوسانی ۱۰۰ ساعته خود بوده است . این روند با توقفی نزولی برخورد کرده و اندکی کاهش پیدا کرد . 

۵ علت اصلی برای افزایش قیمت طلا

۱/ موج دوم کرونا: تهدیدات بروز موج دوم شیوع کووید ۱۹ سبب شده است شمار زیادی از سرمایه گذاران دارایی های خود را در معرض خطر ببینند. 

۲/ تعرفه های جدید احتمالی آمریکا علیه اروپا: ترامپ در حال سنجش اعمال تعرفه جدید بر ۳.۱ میلیارد دلار صادراتی می باشد که از انگلیس، اسپانیا، فرانسه و آلمان ورود پیدا می کند . اگر تنش در روابط آمریکا و اروپا بر سر این مساله ادامه پیدا کند و ترامپ از موضع خود عقب نشینی نداشته باشد ، بعید می باشد که دارایی سرمایه گذاران از خطر دور شود . 

 

 

۳/ جنگ تجاری آمریکا و چین: چین کشوری نیست که دست روی دست بگذارد و اجازه دهد ایالات متحده سبب آزار و اذیت تجاری و اقتصادی آن گردد . معامله تجاری شماره یک میان واشنگتن و پکن به علت وجود ویروس کرونا، به شدت شکننده می باشد . 

۴/ نرخ بیکاری در آمریکا: اطلاعات هفتگی در ارتباط با مطالبات بیکاری همچنان نقاشی کسل کننده ای از بازار کار در ایالات متحده می باشد . متأسفانه، با تعطیلی منطقه ای فروشگاه ها در آمریکا، به نظر می آید که بهبودی جزئی که تاکنون شاهد آن بوده ایم نیز ممکن می باشد مورد تهدید جدی قرار گیرد .

۵/ فصل درآمدها: با از سرگیری مجدد اقتصادها، امیدهایی به منظور بهبود و پیشرفت ایجاد شده است . اما ظهور موج دوم کرونا ویروس به احتمال زیاد بخش اعظمی از شرکت های آمریکایی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و سرمایه گذاران به آن علاقه ای ندارند . 

منبع : سایت طلا