متن کامل مطلب

بزرگترین هلدینگ سیمان کشور در بورس ۱۵ درصد از سهام عرضه کرد

شستا ۱۵ درصد از سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمانی کشور را در بورس عرضه کرد .

 

طبق گزارش سایت طلا، محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با اشاره به درج نماد سیتا در بورس اوراق بهادار تهران بیان کرد : شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین به عنوان یکی از هلدینگ‎‌های تابعه شستا در سه حوزه صنعت سیمان، صنعت عمران، ساختمان و حمل و نقل فعال می باشد .

مدیرعامل شستا با بیان اینکه سیمان تامین، بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان کشور به حساب می آید ، تصریح داشت : این هلدینگ مستقیما و غیرمستقیم در ۴۵ شرکت دارای سهام است که از این تعداد ۳۰ شرکت مدیریتی و ۱۵ شرکت غیرمدیریتی می باشد و از این میان ۲۶ شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و ۱۹ شرکت غیربورسی می باشد .

رضوانی‌فر با بیان اینکه ۳۰ درصد از ظرفیت تولید و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ می باشد ، تصریح داشت : سود تجمیعی شرکت‌های سیمانی هلدینگ با افزایش ۱۲۶ درصدی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ از ۴۹۷ میلیارد تومان به ۱۱۳۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است .

وی افزود : در صنعت حمل و نقل، این هلدینگ فقط با یک شرکت خود، ۳۰ درصد ظرفیت حمل و نقل کالاهای اساسی کشور را بر عهده دارد .

مدیرعامل شستا با اشاره به بالا رفتن بیش از ۱۸۷ درصدی سود خالص تلفیقی این هلدینگ بیان کرد : سود خالص تلفیقی هلدینگ سیمان تامین از ۴۷۱ میلیارد تومان در سال مالی قبل به حدود ۱۳۵۰ میلیارد تومان در سال منتهی به ۹۹.۰۲.۳۱ افزایش پیدا کرد .

رضوانی‌فر در پایان اضافه کرد : در عرضه اولیه سیمان تامین که با نماد سیتا درج شده است، ۱۵ درصد از سهام این هلدینگ عرضه خواهد گشت .

منبع : سایت طلا