متن کامل مطلب

شفاف‌سازی دستور العمل آزادسازی سهام عدالت ضروری است

پیگیری‌ها نشان دهنده این است ، جزئیات دستورالعمل ۱۷بندی برای تعیین تکلیف سهام عدالت همچنان شفاف سازی نگشته است.

طبق به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، داستان سهام عدالت  با توجه به بعدهای مختلف آن روز به روز پیچیده تر می گردد . از یک طرف اگر شمار قابل توجهی از 49 میلیون نفر سهامدار روش مستقیم را برای انتخاب در نظر بگیرند عملا یک چالش جدی برای بازار سرمایه کشور به وجود می آید و از طرف دیگر اگر شمار زیادی روش مستقیم را انتخاب نکنند و عملا در روش غیر مستقیم قرار بگیرند موضوع شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت بسیار حساس می گردد .

حدود یک هفته پیش سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت بیان کرد : نزدیک  به 5 میلیون نفر روش مستقیم را گزیدند اگر فرض کنیم که تا آخر مهلت مقرر یعنی 8 خرداد نزدیک به 10 میلیون نفر روش مستقیم را در انتخاب داشته باشند عملا 40 میلیون نفر در ذیل شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت قرار خواهند گرفت .

ظاهرا  برای تعیین تکلیف موضوع سهامداران حقیقی و نحوه فعالیت شرکتهای سرمایه گذاری استانی یک دستورالعمل 17 بندی در وزارت اقتصاد آماده و گردآوری شده است . 

بر طبق این اساس با توجه به حساسیت موضوع و زمان کم باقی مانده به مهلت مقرر یعنی 8 خرداد ماه لازم است جزئیات این دستورالعمل 17 یا 16 بندی شفاف سازی شود .

گفتنی می باشد ، چندی پیش نیز وزیر اقتصاد به شکل سطحی به این دستورالعمل اشاره داشت .

منبع : tgju.org