متن کامل مطلب

تصمیمات جدید ارزی به منظور مدیریت بازار/ پررنگ شدن نقش صرافی‌ها

در پی نوسانات اخیر ارزی، در جلسه ای با حضور نمایندگان کانون صرافان با بانک مرکزی، تصمیماتی به منظور تقویت خدمات رسانی صرافی‌ها در نیما و بازار آزاد گرفته شده است.

 

طبق گزارش سایت طلا ، کانون صرافان ایرانیان با صادر کردن اطلاعیه ای خطاب به صرافی های کشور به تشریح نتایج جلسه اخیر این کانون با بانک مرکزی با هدف استفاده از پتانسیل صرافی های رسمی سراسر کشور و تقویت بازار و رفع کردن دغدغه ها از نوسانات ارز در روزهای اخیر پرداخته است .

مهمترین تصمیمات گرفته شده در این جلسات به شرح زیر می باشد :

1- همکاری مستقیم بانک مرکزی با صرافی های رسمی به منظور تقویت چرخه خدمات رسانی در سامانه نیما و حضور بیش از پیش با هدف پاسخگویی به خریداران ارز در سامانه نیما

2- استفاده از پتانسیل شبکه رسمی صرافان سراسر کشور به جهت تنوع بخشیدن در ارسال حوالجات و ارائه خدمات ارزی

3- اعلام نمودن کانون صرافان تحت عنوان تنها تشکل رسمی حوزه ارز در بخش خصوصی به هموطنان گرامی

4- فرهنگ سازی و مطلع ساختن عموم مردم به جهت عدم حضور در بازار دارای التهاب

5- استفاده از خدمات نوین در همه صرافی های مجاز به منظور بالا بردن تنوع، سرعت ارائه خدمات و کم کردن زمان مراجعه با توجه به شیوع ویروس کرونا به صرافی 

6- بالا بردن ارتباط تنگاتنگ صادرکنندگان و صرافی مجاز به منظور روان سازی چرخه تبادلات ارزی در نقل و انتقالات ارز به وسیله شبکه کارگزاری صرافی ها در تمام دنیا و تسریع برگشت ارزهای صادراتی

7- پیشنهاد استفاده از ارزهای دیجیتال به منظور بالا بردن توان تبادلاتی در چرخه بازگشت ارز و تسهیل تبادلات ارز

8- سعی به منظور شناساندن و معرفی کانال ها و وبسایت های غیررسمی که با برهم زدن آرامش روانی تلاش در ایجاد نوسان در بازار ارز را دارند .

گفتنی می باشد ، با توجه به امکان رفع همه نیازهای هموطنان محترم در چارچوب جدول 24 گانه نیازمندی ارز، همه صرافی های مجاز در سرتاسر کشور توانایی برآورده کردن نیازهای رسمی هموطنان را دارا بوده و خواهشمندیم از پذیرش ریسک خریداری در فضای غیررسمی دوری کنید.

همچنین اپلیکیشن رسمی کانون صرافان ( قابل دریافت از kanoonsarafan.ir) آماده ارائه خدمات، دریافت نظرات و پیشنهادات عموم مردم در این حوزه است . 

 

 

منبع : سایت طلا