متن کامل مطلب

درخشش طلا همچنان ادامه دارد

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، بیشتر افراد هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران ادامه روند صعودی قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی داشته اند .

 

طبق گزارش سایت طلا ،سرمایه گذاران حرفه ای و معامله گران به ادامه روند تسهیل سیاست پولی به عنوان عامل حامی از افزایش قیمت طلا و همچنین آمار اقتصادی نامطلوب اشاره داشته اند . آمار اقتصادی نامطلوب هفته قبل با نشر آمار هفتگی متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا که سه میلیون نفر دیگر بالا رفت و کاهش ۱۶.۴ درصدی خرده فروشی آمریکا در آوریل مورد توجه قرار گرفته شد .

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۴ نفر شرکت داشتند که از میان آنها ۱۰ نفر معادل ۷۱ درصد به بالا رفتن قیمت طلا و دو نفر معادل ۱۴ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و به همین شمار نظر خنثی داشتند.

در این بین، ۱۰۸۸ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت داشتند که از بین آنها، ۷۵۰ نفر معادل ۶۹ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۷۹ نفر معادل ۱۶ درصد کم شدن قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی داشته اند و ۱۵۹ نفر معادل ۱۵ درصد نظری نداشته اند .

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته قبل شده اکثر کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند . بهای معاملات آینده هر اونس طلا در بازار نیویورک روز جمعه بعد از نوسان زیادی که تجربه کرد با ۱۵ دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش، در ۱۷۵۶ دلار و ۳۰ سنت بسته شد که بالاترین قیمت در یک ماه قبل بود و برای کل هفته ۲.۵ درصد رشد قیمت نشان داد .

 

 

کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس فیوچرز اظهار داشت : من به رشد قیمت طلا در هفته جاری خوش بین می باشم . در مقطع فعلی شاهد کند شدن بازارهای سهام می باشیم. بسته های محرک مالی که از طرف بانکهای مرکزی رونمایی شده است، به بالا رفتن قیمت طلا کمک خواهد کرد. فضای نرخهای بهره کم هم برای مدتی ادامه دارد و این امر برای طلا مثبت می باشد .

جیم ویکاف، تحلیلگر تکنیکال ارشد کیتکونیوز نیز بالا رفتن قیمت طلا را پیش بینی کرد و بیان کرد : خریداران هفته خوبی داشتند و عوامل فنی برای رشد قیمت طلا مثبت‌تر گشته است .

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت "آر جی او فیوچرز" به کیتکونیوز گفت که انتظار دارد طلا در هفته جاری سیر صعودی داشته باشد به ویژه که دلار آمریکا در اواخر هفته قبل ضعیف شد. همچنین نقره هم عملکرد بهتری نسبت به طلا پیدا کرده و عملکرد قوی این فلز امکان دارد سبب افزایش علاقمندی به خرید طلا گردد .

در این بین، مارک لیبوویت، تحلیلگر و ناشر وی آر متالز/ریسورس لتر پیش بینی کرد که طلا امکان دارد عقب نشینی داشته باشد . وی به کیتکونیوز بیان کرد : با وجود همه خوش بینی که به طلا دارم، همچنان بازار را در معرض تصحیح قیمت می بینم و کم شدن قیمت این فلز در کوتاه مدت را پیش بینی می کنم.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA اظهار داشت که به علت تعطیلاتی که چندین کشور در یک هفته و نیم آینده پیش رو دارند، امکان دارد فعالیت بازار تقلیل پیدا کند و به همین جهت وی نسبت به بازار طلا در هفته جاری نظر خنثی را دارد.

منبع : سایت طلا