متن کامل مطلب

چه برخوردی با واحدهایی که از دستور تعطیلی سرپیچی کنند میشود؟

طلانیوز:طبق گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نظارت بر تعطیلی واحدهای صنفی و مراکز تجاری بر عهده اتاق اصناف و پلیس اماکن نیروی انتظامی میباشد و در صورت سرپیچی واحدها از این ابلاغیه در ابتدا تذکر داده خواهد شد ، اما در صورتی که مقاومت کنند ، واحد متخلف پلمب خواهد شد.

یدالله صادقی، تعطیلی واحدهای صنفی غیرضروری و مراکز تجاری را الزامی دانست و اظهار داشت : اکثر واحدهای صنفی و مراکز تجاری که تا اکنون پایش شده اند، رعایت این موضوع را کرده اند .

وی در ادامه مسئول نظارت بر تعطیلی واحدهای غیرضروری را اتاق اصناف و پلیس اماکن نیروی انتظامی دانست و بیان کرد : در ارتباط با واحدهایی که از مواد ابلاغیه اخیر سرپیچی داشته باشند هم در مرحله اول به آنها تذکر داده می‌شود و در صورت مقاومت طبق ماده ۲۸ قانون نظام صنفی واحدهای صنفی که از قوانین سرپیچی داشته باشند ، تعطیل و پلمب خواهد شد .

در ادامه دستور رییس جمهور، رو شنبه تعطیلی مراکز تجاری به جز تامین کنندگان مایحتاج ضروری شهروندان مانند فروشگاه های زنجیره ای شهروند و رفاه، سوپرمارکت ها، نانوایی ها، میوه فروشی ها، میادین تره بار و داروخانه ها تا ۱۵ فروردین در سطح استان به فرمانداران استان تهران ابلاغ شد، اما مشاهدات میدانی در بعضی مناطق نشان دهنده این بود که هنوز همه واحدهای غیرضروری تعطیل نکرده اند.(منبع:ایسنا)

منبع : طلانیوز