متن کامل مطلب

بررسی قیمت طلا امروز 28 اسفند ماه 1398

قیمت طلا در بازارهای جهانی در ابتدای مبادلات امروز چهارشنبه تحت تاثیر بسته محرک مالی و اقتصادی آمریکا با افزایش نسبی مواجه شده است.

طبق گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، آمریکا با هدف کمک به شرکتها و افرادی که از ویروس کرونا  آسیب دیده اند ، یک بسته محرک مالی و اقتصادی را به تصویب رسانده و این مساله باعث کاهش نگرانی ها در ارتباط با  تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا شده است.

بر طبق این گزارش انتشار این خبر باعث تقویت نسبی قیمت طلا در بازارهای جهانی شده است ولی افزایش ارزش دلار از رشد فزاینده قیمت این فلز گرانبها جلوگیری شده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1529 دلار رسید .

کایل رودا تحلیلگر ارشد آی جی مارکتس در این باره بیان کرد : اقدامات اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی آمریکا تاثیر مهمی بر افزایش قیمت طلا و تزریق نقدینگی داشته است.

وی اضافه کرد : این اقدام بانک مرکزی آمریکا مانع فروش طلا از سوی سرمایه گذاران با هدف رسیدن به نقدینگی شده است.

فدرال رزرو آمریکا سه شنبه اعلام کرد که تدابیر اتخاذ شده در جریان بحران مالی 2008 با هدف تامین نقدینگی مورد نیاز بازار را دوباره از سر خواهد گرفت و اعتبارات مالی مورد نیاز کسب و کارها و شرکتها و خانواده های آسیب دیده از ویروس کرونا را تامین خواهد کرد .

دولت ترامپ نیز قصد این را دارد که بسته محرک مالی به ارزش 1000 میلیارد دلار را به تصویب رساند که شامل اعطای 1000 دلار به هر آمریکایی میباشد .

مایکل مک کارتی استراتژیست ارشد موسسه سی ام سی مارکتس نیز بیان کرد : با این حال تقویت ارزش دلار باعث محدود  شدن روند افزایشی قیمت طلا شده است.

در 4 هفته اخیر شاخص ارزش دلار آمریکا روز سه شنبه به بالاترین سطح خود رسیده است.

بانک مرکزی انگلیس نیز قصد دارد سیاست های پولی ویژه ای را در مقابل تاثیرات منفی ویروس کرونا اتخاذ کند.

قیمت پالادیوم با 1.1 درصد رشد به 1661 دلار رسیده و قیمت پلاتین نیز با 1.4 درصد افزایش به 670 دلار رسیده است . هر اونس نقره نیز با 1.4 درصد افزایش به قیمت 12.76 دلار رسیده است.

منبع : سایت طلا