متن کامل مطلب

امیدواری Merrill Lynch آمریکا درباره افزایش قیمت طلا

سایت طلا : بانک مشهور مریل لینچ آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا در سال 2019 میلادی یک روند صعودی خواهد داشت.

به گزارش Kitco News، بانک Merrill Lynch اعلام کرد: سرمایه گذاران بین المللی به دنبال یک کالا برای سرمایه گذاری در سال 2019 هستند که یک روند کاملا صعودی داشته باشد و این کالا به نظر ما طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش مایکل ویدمر تحلیلگر ارشد بانک Merrill Lynch گفت: کاهش ارزش دلار آمریکا، افزایش تورم و پایین آمدن نرخ بهره واقعی می تواند عوامل مهم افزایش قیمت طلا در سال 2019 باشد.

وی افزود: میانگین قیمت هر اونس طلا در سال 2019 به بیش از 1296 دلار خواهد رسید و قیمت طلا می تواند طی سال آینده تا 1400 دلار نیز افزایش پیدا کند.

ویدمر اظهار داشت: در سال 2018 میلادی 3 عامل دست به دست هم دادند تا قیمت طلا با کاهش روبرو شود: افزایش نرخ بهره واقعی، مثبت بودن رشد اقتصادی آمریکا و تقویت ارزش دلار . به نظر می رسد در سال پیش رو هر 3 عامل روند معکوسی را در پیش خواهند گرفت.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: با توجه به شرایط بازارهای مالی جهان، به نظر می رسد بانک های مرکزی به زودی تدابیر خاصی را برای حمایت از بازار اتخاذ خواهند کرد. کاهش رشد اقتصادی چین نیز یک عامل مثبت برای قیمت طلا خواهد بود چرا که بانک مرکزی چین مجبور خواهد شد سیاست های انبساطی پولی را اجرا کند.