متن کامل مطلب

نظرسنجی جدید Kitco درباره قیمت طلا

سایت طلا : تازه ترین نظرسنجی Kitco News نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد.

 

به گزارش Kitco News، سرمایه گذاران و تجار بین المللی و تحلیلگران اقتصادی در نظرسنجی جدید پیش بینی کرده اند که اظهارات Jeremy Paul رئیسفدرال رزرو آمریکا موجب افزایش قیمت جهانی طلا در هفته پیش رو خواهد شد.

بر اساس این گزارش تازه ترین اظهارات Paul این گمانه زنی را در بین سرمایه گذاران بین المللی تقویت کرده است که فدرال رزرو طی ماه های آینده تمایل و تصمیم چندانی برای افزایش نرخ بهره نخواهد داشت.

به نظر می رسد مذاکرات آمریکا و چین برای حل و فصل تنش های تجاری و نوسانات ارزش دلار آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

16 تحلیلگر ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کرده اند که 11 نفر معادل 69 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. یک نفر معادل 6 درصد پیش بینی کرده است که قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و 4 نفر معادل 25 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین نیز 476 نفر شرکت کردند که از این تعداد 269 نفر معادل 57 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش همراه می شود. 122 نفر دیگر معادل 26 درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و 85 نفر معادل 18 درصد نیز گفتند قیمت طلا تغییری نمی کند.