فروشگاه آنلاین ابزار طلا دمبوری

اخبار تیر 1400

1400/04/28
نرخ جهانی طلا با تقویت دلار، کاهش پیدا کرد


نرخ جهانی طلا در شروع معاملات امروز، دوشنبه، تحت تاثیر تقویت ارزش دلار کاهش پیدا کرد.
طبق گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، نرخ جهانی طلا در شروع معاملات امروز، دوشنبه، تحت تأثیر تقویت ارزش دلار پایین آمد.
داده‌های قدرتمند رشد فروش خرده‌فروشان آمریکا که در انتهای هفته قبل انتشار یافته بود ارزش دلار را تقویت کرد.
نرخ خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۶:۳۷ به وقت تهران، ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱٫۸۱۲.۸۱ دلار رسید.نرخ پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم تا این لحظه ۰.۰۸ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱٫۸۱۳.۵۱ دلار رسید.تقویت ارزش دلار باعث می‌شود نرخ طلا برای دارندگان ارزهای غیر دلاری گران‌تر تمام شده و تقاضا برای خرید آن کاهش پیدا کند.
منبع : tgju.org

 

1400/04/27
چگونگی محاسبه مالیات جدید طلا

با طرح مجلس در ارتباط مالیات بر عایدی سرمایه که تا شهریور ماه قرار بر این می باشد به صحن علنی رود، سود حاصل از فروش طلا طی مدتی نگهداری مشمول مالیات می گردد. مالیات دیگر طلا همان مالیات بر ارزش افزوده طلا می باشد که از دی ماه قرار است از اصل قیمت طلا برداشته شود. همچنین مالیات بر خرید سکه از بانک مرکزی هم که به قوت خود باقی می باشد.  
طبق گزارش ایسنا مالیات بر عایدی سرمایه طرح مجلس می باشد که مدتی از تصویب کلیات آن می‌گذرد و اجرای کامل آن به دولت بعدی می‌رسد؛ به گونه‌ای که پورابراهیمی - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس - گفته که ظرف یک ماه آتی تلاش خواهیم کرد تا تمامی نظرات کارشناسان اتاق بازرگانی، صاحب‌نظران و متخصصان را در ارتباط بحث مالیات بر عایدی سرمایه جمع‌آوری و جمع بندی کنیم و تا اواخر شهریور ماه نیز گزارش رسمی و نهایی آن را در کمیسیون اقتصادی تصویب و به صحن علنی ارائه کنیم.
در این طرح، اگر فردی طلا خریداری کند و سپس اقدام به فروش آن کند، باید از محل سود این معامله طبق مدت نگهداری آن سرمایه، بخشی را به عنوان مالیات پرداخت گرداند. 
نحوه محاسبه مالیات بر عایدی سرمایه در بازار طلا بر طبق مدت زمان نگهداری، در سال اول ۳۰ درصد، سال دوم ۲۰ درصد و سال سوم ۱۰ درصد می باشد. به عنوان مثال، اگر طلایی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان خریده و ببعد از سه سال آن به قیمت ۱۸۰ میلیون تومان به فروش می رسد، سودی که از این فروش حاصل شده معادل ۸۰ میلیون تومان می باشد که مالیات آن براساس سه سال نگهداری ۱۰ درصد محاسبه می گردد و باید هشت میلیون تومان مالیات پرداخت کنید.
البته معاون درآمدهای مالیاتی معتقد است که ورود طرح مالیات به عایدی سرمایه به نقل و انتقال طلا و ارز خطرناک می باشد و با قانون مبارزه با قاچاق در ارتباط است. 
همچنین، به جز طرح مالیات بر عایدی سرمایه، خریداری طلا که تا قبل از این مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌شد، در قانون جدید معاف می گردد و از دی ماه سال جاری، معافیت خرید طلا از مالیات بر ارزش افزوده آغاز می‌شود.
از طرف دیگر، مالیات دیگری که به جز طرح مالیات بر عایدی سرمایه مجلس که قرار می باشد بااز طلا دریافت شود، مالیات خرید طلا از بانک مرکزی می باشد که از سال ۱۳۹۷ این قانون اجرا شده و از این زمان به بعد خریداران طلا از بانک مرکزی طبق دستورالعمل مربوطه به سال خرید مورد نظر مالیات پرداخت می کنند. 
منبع : tgju.org

 

1400/04/26
سکه و طلا مجددا ارزان شد


طبق تحلیل نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، بازار با کاهش تقاضا و رکودی همراه بود که سبب کاهش دادوستدها شد؛ بنابراین برخلاف بالا رفتن قیمت جهانی طلا با کاهش نرخ ارز و کاهش تقاضا، قیمت سکه و طلا در داخل روند کاهشی داشت.
محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: اونس جهانی طلا در این هفته رو به افزایش گذاشته بود و در حالی که آغاز هفته ۱۸۰۸ دلار بود تا پایان هفته تا ۱۸۳۲ دلار پیش رفت و افزایش ۲۴ دلاری را تجربه کرد؛ اما برخلاف بالا رفتن قیمت اونس جهانی، نرخ ارز در داخل کاهشی بوده و به ازای هر دلار  حدود ۲۲۰ تومان ارزان‌تر گشت.
وی اضافه کرد: از طرف دیگر بازار طی هفته‌ای که گذشت با کاهش تقاضا و رکودی همراه شد که سبب کاهش دادوستدها شد؛ بنابراین برخلاف بالا رفتن قیمت جهانی طلا با کاهش نرخ ارز و کاهش تقاضا، نرخ سکه و طلا در داخل روند نزولی داشت. 
این مقام صنفی تاکید داشت: در مجموع می‌توان گفت که بازار این هفته تحت تاثیر مذاکرات وین بوده و اخبار منتشر شده مبنی براینکه تحریم‌های مالی برداشته شد و منابع مالی ایران آزاد می‌شود، تاثیر مستقیمی بر کاهش نرخ ارز گذاشته است. از طرف دیگر همین کاهش نرخ ارز سبب شد که معاملات با احتیاط بسیار انجام شود و بسیاری منتظر بودند که در زمان کاهش بیشتر قیمت‌ها خرید خود را انجام دهند.  

سکه ۸۰ هزار تومان و طلا ۵۰۰۰ تومان ارزان گشت

کشتی‌آرای در رابطه با آخرین نرخ سکه و طلا در آخرین معاملات روز قبل (پنجشنبه) و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، اظهار داشت: هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با حدود ۸۰ هزار تومان کاهش نسبت به آغاز هفته در پایان هفته به ۱۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسیده و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز با ۱۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است. 
وی اضافه کرد: همچنین در پایان هفته هر قطعه نیم سکه با ریزش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت به پنج میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ربع سکه که بیشترین نزول قیمت را نسبت به ابتدای هفته تجربه کرده با افت ۱۵۰ هزار تومانی به سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسیده‌اند. سکه‌های یک گرمی در این هفته همچنان بدون تغییر دو میلیون و ۲۵۰ هزار باقی مانده‌ است.
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: همچنین هر مثقال طلا ۱۷ عیار با افت حدود ۲۰ هزار تومانی، چهار میلیون و ۵۸۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار  نیز با کاهش ۵۰۰۰ تومانی نسبت به آغاز هفته، به یک میلیون و ۵۸ هزار و۲۰۰ تومان رسیده است.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان داشت: طبیعتا کاهش تقاضا و دادوستدها منجر به کاهش حباب سکه هم شده است. در حالیکه در آغاز هفته حباب هر قطعه سکه تا ۲۸۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود با ۴۰ هزار تومان کاهش در این هفته، در آخرین معاملات حباب سکه به ۲۴۰ هزار تومان قیمت گرفت. 
منبع : tgju.org

 

1400/04/24
بیتکوین و اتریوم صعود کرد


طبق گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشت:  بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود می باشند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر به میان آورده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آتی از اولین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی می شود. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.  
مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را شروع کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود می کند. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.  
جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های گذشته کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها به حساب می آید به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی گردد.
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می گردد که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین به وجود آمد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن صورت پذیرفت.  
به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار می باشد.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۱.۰۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۲.۴۵ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۰.۰۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۰.۲۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۰.۹۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۰.۵۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۱.۷۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۰.۰۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۲.۵۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۲.۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش
منبع : tgju.org
 
1400/04/22
پیش بینی نرخ طلا تا پایان تیر ماه / بی رمقی بازار در نخستین روز کاری بعد از یک هفته


اقتصادآنلاین – محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین ارتباط وضعیت امروز بازار طلا عنوان کرد: در نخستین روز معاملات بازار‌های جهانی ارزش اونس با حدود سه دلار کاهش به ۱۸۰۵دلار رسید و باتوجه به اینکه نرخ ارز هم امروز نوسانی نداشته است، نرخ طلا و سکه بدون تغییر نسبت به دیروز ثابت مانده است.
او با اشاره به بازگشایی بازار طلای داخلی هم اظهار داشت: بعد از یک هفته تعطیلی ناشی از تغییر وضعیت بیماری کرونا، امروز بازار طلا شروع به کار کرد که برخلاف انتظارات حجم معاملات به علت کاهش تردد مردم تغییری نکرده و شرایطی رکودی بازار هم تشدید پیدا کرده است.
به بیان نایب رییس دوم اتحادیه طلا، در آستانه ماه محرم قرار داریم و بر اساس تجربه سال‌های قبل در این ایام به علت برگزاری مراسم‌های جشن، تقاضا برای مصنوعات طلا و سکه باید افزایش پیدا کند اما از آنجا که هنوز بازار جان نگرفته و ویروس کرونا هم تشدید شده، به نظر نمی آید با این شرایط امسال هم شاهد رشد داد‌و‌ستد‌ها طی روز‌های آتی باشیم.
کشتی‌آرای با ارائه چشم‌انداز بازار طلا تا پایان هفته جاری تصریح داشت: به علت نبود تقاضا و احتمال عدم تغییر نرخ ارز و اونس جهانی تا پایان هفته، پیش‌بینی می‌شود که طلا و سکه هم در نرخ فعلی ثابت بماند.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۲۱تیر ماه ۱۴۰۰

این فعال بازار طلا در پایان به تشریح قیمت‌های امروز پرداخت و بیان کرد: در جریان معاملات بازار طلای تهران، قیمت سکه امامی بدون تغییر در مقایسه با دیروز ۱۰میلیون و ۷۱۰هزار، سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۵۰۰هزار و حباب سکه هم ۲۶۰هزار تومان می باشد.
کشتی‌آرای افزود: امروز نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۶۵۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۶۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۲۵۰هزار تومان به فروش رسید؛ همچنین هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز به چهار میلیون و ۵۹۶هزار و طلای ۱۸عیار به گرمی یک میلیون و ۶۰هزار تومان قیمت گرفت.
منبع : tgju.org

 

1400/04/21
زمان دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا لغو می گردد


رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: ابلاغیه لغو دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا از طرف ریاست جمهوری به سازمان امور مالیاتی داده شده است اما زمان اجرا و صدور بخشنامه آن فعلا معلوم نیست و نیازمند فراهم شدن مقدماتی می باشد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: ابلاغیه لغو دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا از طرف ریاست جمهوری به سازمان امور مالیاتی داده شده است اما زمان اجرا و صدور بخشنامه آن فعلا مشخص نیست و نیازمند فراهم شدن مقدماتی می باشد.
طبق گزارش ایلنا از اتاق اصناف ایران، ابراهیم محمدولی بیان کرد: حدود ۸ سال می باشد که صنعت طلا و جواهر در ارتباط حذف ارزش افزوده از اصل طلا با دولت و مسئولان رایزنی می‌کند و از مشکلات به وجود آمده در این خصوص بیان کرده است. مجلس و دولت و به ویژه سازمان امور مالیاتی نیز نسبت به این موضوع آگاه شده و به این نتیجه دست یافتند که ارزش افزوده از اصل طلا باید برداشته شود.
وی اضافه کرد: اصل طلا، ابزار کار صنعت طلا و جواهر می باشد و برای مردم سرمایه می باشد. نمی‌توان بر ابزار کار و سرمایه مردم مالیات بر ارزش افزوده بست. به این ترتیب چند روز پیش، ابلاغیه‌ای از طریق ریاست جمهوری اعلام شد که اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف گشته است.
محمدولی بیان کرد: با وجود این، زمان اجرای این ابلاغیه مشخص نبوده و به سازمان امور مالیاتی بستگی دارد. تا زمانی که بخشنامه‌ای برای اجرا به ما داده نشود، قانون قبل به قوت خود باقی است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح داشت: سازمان امور مالیاتی برای اجرای این امر باید سامانه‌ای فراهم و چارچوب مقررات آن را تعریف کند. بعد از آن بخشنامه‌ای خواهد کرد که مالیات ارزش افزوده از چه تاریخی و چه چارچوبی نباید دریافت شود.
وی اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده اصل طلا، ۹ درصد می باشد و زمانی که دریافت این مالیات لغو گردد، طبیعی می باشد که نرخ نهایی برای مصرف‌کننده کاهش پیدا می کند و میزان تقاضا برای خرید طلا را افزایش می‌دهد. همچنین در صادرات نیز می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد به شرط این که موانع دیگری که برای صادرات وجود دارد نیز برداشته شود که البته تا امروز تلاش‌های خوبی در عرصه رفع این موانع به انجام رسیده است اما نیاز به همکاری‌های بیشتری از طرف دولت برای افزایش صادرات داریم.
منبع : tgju.org
 
1400/04/20
طلا در انتظار سیگنال بانک مرکزی آمریکا


نرخ اونس طلا بالای مرز ۱۸۰۰ دلار ایستاده و در جست و جوی سیگنالهای جدید تعدیل سیاست انبساطی، همه چشمها به اظهارات نیم سالانه رییس بانک مرکزی آمریکا در مقابل کنگره دوخته شده است.
طبق گزارش ایسنا، نرخ هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با ۱۰ دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش، در ۱۸۱۰ دلار و ۶۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۱.۵۳ درصد افزایش نشان داد که سومین رشد هفتگی این فلز ارزشمند بوده است.
تحلیلگران با اشاره به انتظار بازار برای روشن شدن زمان تعدیل سیاست انبساطی، اعلام داشتند اظهارات روز چهارشنبه جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا مهمترین رویداد هفته جاری می باشد.
جیمز نایتلی، اقتصاددان بین المللی موسسه ING در این باره بیان کرد: با توجه به فشارهای بخش عرضه در درون اقتصاد، احتمالا زمان تعدیل سیاست انبساطی جلو انداخته می شود و پاول امکان دارد اشاره واضحتری در ارتباط تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه داشته باشد.
آمار متعددی که هفته جاری انتشار می یابند هم به بازارها کمک خواهند کرد برآورد کنند اقتصاد آمریکا در چه روندی قرار دارد و موضع بانک مرکزی آمریکا تا چه حد موافق بالا رفتن نرخهای بهره خواهد بود. آمار مهم هفته جاری شامل نرخ تورم و آمار خرده فروشی ژوئن خواهند بود که به ترتیب روزهای سه شنبه و جمعه انتشار می یابند. سایر آمارهای قابل توجه شاخص نرخ تولیدکننده در روز چهارشنبه و متقاضیان دریافت بیمه بیکاری، شاخص بخش تولید بانک فدرال رزرو فیلادلفیا و شاخص تولید ایمپایر استیت نیویورک در روز پنج شنبه می باشند.
با این حال با در نظر گرفتن شیوع گونه های جهش یافته ویروس کرونا در جهان و آمار اقتصادی ضعیفتر از حد مطلوبی که اخیر منتشر شده اند، شماری از تحلیلگران انتظار ندارند بانکهای مرکزی از جمله بانک مرکزی آمریکا به این زودی موضع سیاست پولی خود را تغییر دهند.
ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA به کیتکونیوز بیان کرد: توجه زیادی به نگرانیهای در ارتباط به رشد اقتصاد جهانی به علت شیوع کرونای دلتا در بعضی از کشورها وجود دارد. بخشهای زیادی از جهان هنوز فاصله زیادی با پشت سر گذاشتن همه گیری دارند. این مسئله از سیاستهای پولی انبساطی در اکثر نقاط جهان حمایت می کند.
بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز به کیتکونیوز بیان کرد: گزارش مشروح نشست بانک مرکزی آمریکا که هفته قبل انتشار یافت، از موافق بودن مقامات بانکی آمریکا با افزایش نرخهای بهره حکایت نداشت. همه آنچه که بانک مرکزی آمریکا گفت این بود که تمایلی به قربانی کردن ثبات قیمت برای اشتغال کامل ندارد. وی در ادامه اضافه کرد: بانک مرکزی آمریکا احتمالا سیاست پولی فعلی خود را حفظ خواهد کرد به خصوص که نوع دلتای کرونا شیوع پیدا کرده، فشارهای تورمی مهار شده و مشکل آمار اشتغال شامل نرخ پایین مشارکت وجود دارد. هیچ علتی وجود ندارد که تصور کنیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص نرخهای بهره سیاست خود را تغییر می دهد.
به بیان مویا، این خبر خوبی برای طلا می باشد. به نظر می آید که هفته جاری گزارشهای که در اروپا و آمریکا درباره تورم انتشار می یابند، ضعیفتر خواهند بود و این امر معاملات طلا را قوی نگه می دارد. طلا از انبساطی ماندن سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا سود خواهد برد.
نگرانیهای در ارتباط با رشد اقتصاد جهانی و سیاستهای انبساطی بانکهای مرکزی دو دلیل اصلی می باشد که مویا به دورنمای قیمت طلا خوش بین مانده است.
بر طبق گزارش کیتکونیوز، اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار دشت: معاملات در محدوده ثابت در آینده نزدیک بسیار محتمل می باشد زیرا معامله گران به تعطیلات تابستانی می روند.
منبع : tgju.org
 
1400/04/16
حذف مالیات ارزش افزوده از اصل طلا | پیش بینی آینده نرخ طلا

از ۱۲ تیر ماه امسال دریافت مالیات از اصل طلا حذف گشته و این اتفاق مهمی برای بازار طلا به حستب می آید.
طبق گزارش همشهری آنلاین به نقل از تجارت‌نیوز، در روزهای اخیر نرخ طلا روزهای پرنوسانی را ندارد و همچنان هر گرم طلا در دامنه یک میلیون تا ۱٫۱ میلیون تومان در نوسان می باشد. اما در هفته اخیر اتفاق مهمی در بازار طلا اتفاق افتاده است.
محمد جواد حیدری، یک تولیدکننده طلا بیان کرد: بر اساس قانون جدید مالیات بر ارزش‌افزوده که ۱۲ تیر ماه امسال به دولت ابلاغ گشت، مالیات بر ارزش افزوده فقط از سود و اجرت کالا دریافت می گردد و مالیات‌ستانی از اصل طلا منتفی می باشد.
ابراهیم محمد ولی، رئیس اتحادیه طلا عقیده دارد:  تعطیلی بازارها به علت شیوع کرونا و کاهش داد و ستدها، اگر نرخ ارز نوسان زیادی را به ثبت نرساند قیمت‌ها نوسان زیادی را نخواهد داشت.
محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا نیز عنوان کرد: تعطیلی بازارها به علت کرونا سبب کاهش چشم‌گیر داد و ستد در بازار طلا و سکه شده است اما در حالت کلی در روند قیمت‌ها اثری ندارد، همانطور که در چند روز اخیر با افزایش انس جهانی و قیمت دلار قیمت‌ها روند افزایشی داشتند.
نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران هم اظهار داشت: نوسان فعلی قیمت طلا و سکه جزیی و طبیعی می باشد و پیش‌بینی می‌شود ثبات بازار تداوم داشته باشد.
منبع : tgju.org
 
1400/04/15
پیش بینی تداوم ثبات نرخ طلا در روز‌های آتی/ بازگشت رکود به بازار زیر سایه تردید
اقتصاد آنلاین – نادر بذرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد‌آنلاین در ارتباط علت بالا رفتن جزیی نرخ طلا و سکه در بازار امروز توضیح داد: ارزش اونس جهانی نسبت به دیروز با حدود ۱۸دلار افزایش به ۱۸۰۸دلار رسیده و نرخ ارز هم نوسان افزایشی دارد که این عوامل در کنار هم سبب افزایش جزیی نرخ طلا و سکه در بازار امروز شده است.
این فعال صنفی به تعطیلی بازار طلا و اثرات آن اشاره کرد و گفت: از آنجا که دستور تعطیلی بازار به علت شروع ناگهانی موج پنجم کرونا از پیش تعیین نشده بود، هنوز بسیاری از واحد‌های صنفی ما برای رسیدگی به کار‌های بانکی و نقل‌وانتقالات مالی مشغول به کار می باشند اما بازار اصلی طلا تعطیل می باشد.
به بیان بذرافشان، درحالی‌که هفته پیش با افزایش جزیی تقاضا بازار طلا دوباره جان گرفته بود، در پی این تعطیلی حجم مبادلات مجددا کاهش پیدا کرد و از طرفی تردید مردم برای خرید طلا و سکه متاثر از شرایط نا‌معلوم سیاسی منجر به بازگشت رکود به بازار گشت.
وی در ارتباط آینده بازار تصریح کرد: به‌رغم ثبات نرخ طلا و سکه طی چند ماه قبل مردم هنوز نتوانسته‌اند به تداوم این وضعیت اعتماد کنند و به همین علت داد‌وستد یا در حجم بسیار پایین بوده و یا اصلا صورت نمی پذیرد؛ اما من همچنان معتقدم که این ثبات ادامه‌ دارد و قیمت‌ها نوسان بسیار جزیی خواهد داشت و بر همین اساس توصیه می‌کنم مردم مبادلات خود را با خیال راحت به انجام رسانند.

نرخ طلا و سکه ۱۵تیر ماه ۱۴۰۰

بذرافشان در پایان با تشریح قیمت‌های امروز گفت: در جریان معاملات بازار طلای تهران، نرخ سکه امامی با کمی افزایش به ۱۰میلیون و ۷۲۰هزار، سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۵۲۰هزار و حباب سکه هم به ۳۳۰هزار تومان رسیده است.
دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا افزود: امروز نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۷۳۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۷۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۲۵۰هزار تومان به فروش می رسد؛ همچنین نرخ هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز به چهار میلیون و ۶۲۰هزار و طلای ۱۸عیار به گرمی یک میلیون و ۶۶هزار تومان افزایش پیدا کرد.
منبع : tgju.org

 

1400/04/13
شانس مجدد طلا برای شکستن نرخ بالاتر


تحلیلگران پیش بینی کردند اونس طلا بعد از انتشار گزارش نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا در هفته جاری، امکان دارد صعود چشمگیری را در بالای مرز ۱۸۰۰ دلار تجربه کند.
طبق گزارش ایسنا، یکی از بزرگترین رویدادهای هفته جاری گزارش نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا خواهد بود. این دیدار که اواسط ژوئن برگزار شد، به نزول قابل توجه نرخ طلا منجر شد.
بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز به کیتکونیوز بیان کرد: بازارها موضع موافق با افزایش نرخهای بهره را انتظار دارند و هرچه که به آنها بگوید تمایل به افزایش نرخهای بهره کمتر از انتظارات فعلی می باشد، سبب افزایش قیمت طلا می شود.
بازارها طبق گزارش نشست سیاست پولی ژوئن بانک مرکزی آمریکا چشم دوخته‌اند و می خواهند ببینند که آیا موضع موافق با افزایش نرخهای بهره با اظهاراتی که در خود این نشست مطرح گشته است تطابق دارد یا خیر.
اِورت میلمان، کارشناس فلزات ارزشمند کوین گینزویل بیان کرد: گزارش نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا اگر برخلاف آنچه تاکنون از مقامات بانک مرکزی شنیده ایم باشد، جالب توجه خواهد بود به خصوص که بعضی از مقامات بانکی موضعی موافق افزایش نرخهای بهره را دارا بوده اند.
طلا هفته قبل را بعد از انتشار آمار ماهانه اشتغال غیرکشاورزی آمریکا که رشد بهتر از حد مطلوب اشتغال اما افزایش نرخ بیکاری را نشان داد، با عملکرد خوبی به پایان رساند و یک بار دیگر سعی کرد از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا شش دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش \یدا کرد و در ۱۷۸۳ دلار و ۳۰ سنت بسته شد و رشد هفتگی ملایمی را ثبت کرد.
میلک بیان کرد: ۸۵۰ هزار شغل جدید در ژوئن به اقتصاد آمریکا اضافه گشت اما نرخ بیکاری به ۵.۹ درصد افزایش یافت. نرخ مشارکت همچنان بسیار ضعیف می باشد که به معنای عدم وجود انگیزه خاص برای تحکیم سیاست پولی از طرف بانک مرکزی آمریکا به این زودی می باشد. و این امر برای طلا خوب می باشد. ما شاهد کندی رشد دستمزد بوده ایم و این آمار نشان دهنده این می باشد که تورم احتمالا موقتی می باشد و علت عمده ای برای شروع افزایش نرخهای بهره از طرف بانک مرکزی آمریکا وجود ندارد. هنوز معلوم نیست که آیا نیروی کافی برای حرکت طلا به قیمت بالاتر در هفته جاری وجود خواهد داشت اما میلک پیش بینی کرد نرخ اونس طلا در شش ماه آینده به ۱۹۰۰ دلار می رسد.
به بیان میلمان، عامل دیگری که باید زیرنظر داشت، حرکت قیمت نفت می باشد. هر گونه افزایش بیشتر نرخ نفت به نفع قیمت طلا خواهد بود. وی بیان کرد: من به آنچه در نشست اوپک پلاس روی می‌دهد، علاقمندم. ابهامات پیرامون نفت، پیامدهای بزرگی برای تورم دارد و همچنان یکی از محرکهای اصلی اثرگذار بر قیمت طلا می باشد. اگر تولیدکنندگان این گروه برای محدود نگه داشتن تولید به توافق برسند، قیمتهای نفت بسیار بالاتر می رود.
میلمان توضیح داد: نرخ بالاتر نفت به بالاتر رفتن تورم دامن می زند و این وضعیت به نفع طلا می باشد. این مسئله در ارتباط روسیه که یکی از بازیگران بزرگ گروه اوپک پلاس می باشد، جالب به نظر می آید. روسیه برای اقتصاد خود به بازارهای انرژی متکی می باشد و اخیرا طلا خریداری نکرده است. اگر قیمت نفت افزایش پیدا کند، امکان دارد این کشور منابع مالی بیشتری کسب کند و احتمالا مجددا خرید طلا را شروع کند.
شمار زیادی از تحلیلگران حرکت نرخ طلا در هفته قبل را برای افرادی که به افزایش قیمت طلا خوش‌بین بودند، عصبانی کننده توصیف کردند. شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ به کیتکونیوز بیان کرد: نرخ طلا یک گام به جلو و دو گام به عقب حرکت کرد. طلا نتوانست مرز ۱۸۰۰ دلار را حفظ کند و به رکورد پایین اواسط آوریل که حدود ۱۷۶۰ دلار بود، عقب نشینی کرد. اکنون بازار از آمار بیکاری حمایت پیدا کرده و همه چیز تورم را فریاد می زند اما مشکل، افزایش ارزش دلار آمریکا می باشد. لاسک به ژوئن که از نظر فصلی زمان بهبود قیمت طلاست، خوش بین بوده و بیان کرد: ما به الگوی خرید سنتی طلا در اواسط ژوییه برمی گردیم. فصل عروسی آغاز می گردد و با خرید مراسمهای عروسی، معاملات به بازار بازمی گردد.
بر اساس گزارش کیتکونیوز، هفته جاری به علت بزرگداشت روز استقلال آمریکا، از نظر انتشار آمار اقتصادی هفته سبکی به حساب می آید. بجز گزارش نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا که روز چهارشنبه انتشار یافت، بازارها منتظر انتشار شاخص مدیران خرید بخش غیرتولید موسسه آی اس ام در روز سه شنبه و آمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در روز پنج شنبه می باشند.
منبع : tgju.org

 

1400/04/12
دو مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال کشف شد

رئیس دادگستری شهرستان راور از کشف دو مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال و توقیف ۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در این شهرستان خبر به میان آورد.
طبق گزارش خبرگزاری برنا؛ ابوالفضل فرحبخش در تشریح این خبر اضافه کرد: این تعداد ماینر با همکاری و تلاش ماموران پلیس آگاهی دایره ویژه مبارزه با جرایم اقتصادی و کارکنان اداره برق و با دستور و در حضور مسئولین قضایی شهرستان، کشف گردید.
وی بیان کرد: ماینرها از دو واحد غیر مجاز کشف و جمع آوری و در این رابطه چندین متهم مورد شناسایی قرار گرفته اند و تحقیقات جهت شناسایی سایر رابطین و فعالین ادامه دارد.
رئیس دادگستری راور اظهار داشت: متاسفانه بخشی از کمبود برق مربوط به استفاده غیرقانونی از برق برای تولید ارز دیجیتال می باشد.
وی خاطرنشان داشت: دستگاه قضایی به شدت با استخراج کنندگان ارز که غیرقانونی می باشد برخورد می‌کند و شهروندان در صورت اطلاع از مکان‌های مشابه به اداره برق و مراجع انتظامی اطلاع دهند.
معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور نیز اظهار کرد: بعد از وصول گزارش مامورین خدوم پلیس آگاهی شهرستان راور، مبنی بر استفاده غیر مجاز از تجهیزات برق شهرستان و وجود کالای قاچاق ممنوع، تیمی از مامورین مجرب آن یگان با دستور قضایی به محل اعزام و با درایت مامورین تعداد قابل توجهی دستگاه ماینر کشف کردند.
استوار زاده اضافه کرد: در صورت استفاده غیرمجاز مشترکان از انرژی برق برای استخراج رمز ارز مطابق قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب، برق، تلفن، گاز و فاضلاب مصوبه‌ سال ۱۳۹۶ با متخلفین برخورد قانونی می شود.
وی با اشاره به ریسک بالای فعالیت در این حوزه تصریح کرد: علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه رمز ارزها باید به صورت حساب شده و با کسب مجوز و در چارچوب‌های قانونی عمل داشته باشند.
منبع : tgju.org
 

1400/04/10
بزرگترین سقوط ماهانه طلا از سال ۲۰۱۶


نرخ طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در کم ترین رکورد دو ماه اخیر قرار گرفت و در مسیر ثبت بزرگترین کاهش ماهانه از نوامبر سال ۲۰۱۶ قدم برداشت.
طبق گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۶۳ دلار و ۶۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به ۱۷۴۹ دلار و ۲۰ سنت نزول پیدا کرده بود.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۷۶۳ دلار و ۵۰ سنت قرار گرفت. نرخ معاملات این بازار شب قبل با ۱۷ دلار و ۱۰ سنت معادل یک درصد کاهش، در ۱۷۵۰ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.
نزخ اونس طلا در ژوئن متاثر از تغییر موضع بانک مرکزی آمریکا و سیگنالش درباره احتمال صعود زودتر از موعد نرخهای بهره ۷.۵ درصد کاهش داشته اما برای سه ماهه دوم ۳.۳ درصد افزایش نشان می دهد.
ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس در این باره بیان کرد: طلا از زمان تغییر استراتژی بانک مرکزی آمریکا در ارتباط سیاست پولی در نزدیک کف قیمت اخیرش تحکیم شده و اکنون منتظر آمار اقتصادی بیشتر آمریکا برای تعیین مسیرش می باشد. آمار ماهانه اشتغال غیرکشاورزی که روز جمعه منتشر می شود، عامل اثرگذار اصلی بر بازار در کوتاه مدت خواهد بود و اگر تورم دستمزد بالاتر و رشد قوی اشتغال را نشان دهد، شاهد کف قیمت جدیدی برای طلا خواهیم بود.
تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند آمار اشتغال غیرکشاورزی نشان دهنده این می باشد که اقتصاد آمریکا در ژوئن ۶۹۰ هزار شغل جدید در مقایسه با ۵۵۹ هزار شغل در ماه مه به وجود آورده است.
بر طبق گزارش رویترز، تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: در بخش فنی، ناکامی طلا برای عبور از میانگین قیمت ۱۰۰ روزه علاقه سیگنال منفی می باشد و امکان دارد سبب شود سرمایه گذاران صندوقهای ETF طلا که تاکنون صبوری کرده بودند به موج فروش بیپوندند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۲۵ دلار و ۸۲ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۲۶۸۹ دلار و ۷۳ سنت قیمت گرفت و در مسیر ثبت چهارمین رشد سه ماهه متوالی قرار گرفته شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۰۷۰ دلار و ۳۸ سنت رسید اما در مسیر ثبت بزرگترین کاهش ماهانه و سه ماهه از مارس سال ۲۰۲۰ قرار دارد.
منبع : tgju.org
 

1400/04/09
 ناآرامی در بازار طلا، نقره به کمترین نرخ چند ماهه خود نزول کرد


طلا که در هفته قبل توانسته بود روندی رو به افزایش به خود بگیرد با آغاز این هفته با ضعف بسیاری روبرو شده و قیمت آن کاهش پیدا کرده است.
هم اکنون هر اونس طلا در بازار جهانی 11763 دلار در حال معامله می باشد که نسبت به صبح روز قبل نزدیک به 15 دلار کاهش پیدا کرده است. هر اونس نقره نیز با کاهش 0.29 دلاری 25.80 دلار در حال معامله می باشد که به پایین ترین قیمت 2.5 ماه اخیر رسیده است.
در همین حال بازار های سهام شرایط نسبتا خوبی را تجربه کرده و سیری رو به رشد دارند. S&P 500 امروز توانست به بالا ترین رکورد خود دست پیدا یابد که نشان می دهد سرمایه گذاران تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در روز های ابتدایی تابستان در بازار سهام دارند.
داده ها حاکی از بالا رفتن میزان سرمایه گذاری در بازار ها دارد و گفته ها نشان دهنده افزایش میزان خرید و معاملات در بازارها می باشد. بعضی از اقتصاد دانان بر این باور هستند که این افزایش خرید می تواند نشانه ای از بالا رفتن تورم در ایالات متحده باشد.
در بازار های دیگر، امروز شاخص دلار آمریکا افزایش پیدا است که می توان یکی از علل اصلی ریزش نرخ طلا را نیز همین دانست. قیمت نفت نایمکس نیز کمی پایین تر از رکورد 2.5 ساله خود در عدد 73.30 قرار دارد.
مهم ترین داده اقتصادی که معامله گران در انتظار آن می باشند گزارش مشاغل غیر کشاورزی آمریکا در صبح روز جمعه می باشد که می تواند بر روی بازار های مختلف تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
از لحاظ فنی طلا همچنان شرایط کاهشی را تجربه کرده و نمودار ها نشان دهنده کاهش بیشتر قیمت آن می باشند. حمایت کامل طلا همچنان در سطح 1700 دلار قرار داشته و قبل از آن در نقاط 1750 و 1735 دلار پشتیبانی می گردد.
در طرف دیگر نمودار طلا ابتدا در نقطه 1779 دلار دارای مقاومت بوده و عبور از آن می تواند قیمت طلا را به مقاومت کلیدی در 1786 دلار برساند. مقاومت اصلی طلا نیز در نقطه 1800 دلار قرار دارد.
منبع : tala.ir

 

1400/04/08
۳۴هزار دلاری شدن بیت کوین ​


طبق گزارش سی‌ان‌بی‌سی، یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی آمریکا از استیبل کوین ها (ارزهای دیجیتالی با ارزش ثابت) بیان کرد که این ارزها یک ریسک بر سر ثبات نظام مالی می باشند.
طبق گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اریک روزنگرین- مدیر دفتر منطقه ای بانک مرکزی آمریکا در بوستون به طور ویژه از استیبل کوین تتر به عنوان یکی از چالش های بر سر راه ثبات مالی آمریکا نام برده که زیر نظر بانک مرکزی قرار گرفته است. به بیان وی، استیبل کوین ها سبب اخلال در بازار می باشند.  
با وجود ریزش های سنگین ارزهای دیجیتالی در روزهای اخیر، بعضی از فعالان این حوزه معتقدند که روزهای خوب در انتظار بازار می باشد. الکس ماشینسکی- بنیانگذار پلتفرم ارزهای دیجیتالی سلسیوس- با بیان اینکه پیش بینی می کند نرخ بیت کوین بار دیگر از قله قبلی ۶۳ هزار دلاری خود عبور کند، اضافه کرد: ریزش بازار با توجه به صعود سریع قیمت طبیعی بود. ما هنوز به قله قیمتی ۲۰۲۱ نرسیده ایم و رسیدن به قیمت ۱۶۰ هزار دلاری برای بیت کوین کاملا محتمل می باشد.  
با بالا رفتن مقبولیت ارزهای دیجیتالی، قرار است برای اولین بار امکان پذیرش این ارزها در ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در سطح کشورهای اروپایی فراهم آورده شود. قرار است امکان پرداخت رمزارزها از ماه نوامبر فعال گردد و به تدریج و طی سه سال شمار این ایستگاه های پذیرنده به بالای ۵۰ هزار برسد. هنوز اینکه کدام یک از ارزهای دیجیتالی مورد قبول جایگاه های فوق خواهند بود مشخص نشده است.  
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۴۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۷.۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر ۵۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم می باشد. بیت‌ کوین ۱۲ سال قبل توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین به وجود آمد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن صورت پذیرفت.  
به‌روزرسانی نرخ ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار می باشد.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۴ هزار و ۲۱۵.۶۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۴.۴۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۳۰ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۰۹۴.۶۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۱۵.۲۵ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۷۲ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۰.۰۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۹۳.۳۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۸.۰۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۳۱ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۳۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۵.۲۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۶۴ درصد کاهش

۶- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۵۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۴.۵۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۶۱ درصد افزایش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۶۴۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۷.۰۸ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۳۰ درصد کاهش

۸ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۰.۰۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۵.۳۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۸.۱۹ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۹۷ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۶۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت قبل: ۱۱.۳۶ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۰۳ درصد کاهش
منبع : tgju.org
 

1400/04/07
بزرگترین کارگزار جواهر و هنر جهان رمز ارز را در پرداخت پذیرا می باشد


خبر خوشحال‌کننده برای طرفداران رمزارزها این می باشد که شرکت سوزبای، بزرگترین کارگزار جواهر و کالاهای هنری جهان، اعلام کرد از این به بعد رمزارز را برای پرداخت در مزایده‌هایش قبول می کند.
طبق گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، خبر خوشحال‌کننده برای طرفداران رمزارزها این می باشد که شرکت سوزبای، بزرگترین کارگزار جواهر و کالاهای هنری جهان، اعلام کرد از این پس رمزارز را برای پرداخت در مزایده‌هایش قبول می کند.
طبق بیانیه سوزبای، خریداران می‌توانند در مزایده فروش یک الماس به ارزش ۱۵ میلیون دلار که قرار است در ماه آتی در هنگ‌کنگ برگزار شود رمز ارز پرداخت کند.
سوزبای اعلام داشت پول سنتی همچنان مورد قبول ما می باشد اما برنده مزایده می‌تواند پول خرید خود را به بیت‌کوین یا اتر هم پرداخت کند.
تا به حال هیچ کالای فیزیکی با این ارزش بالا، توسط رمزارزها قابل خریداری نبوده است.
این الماس گلابی شکل با وزن ۱۰۱.۳۸ قیراط که نام آن کلید ۱۰۱۳۸ است، یکی از ۱۰ الماس با وزن بالای ۱۰۰ قیراط می باشد که تا به حال به مزایده گذاشته شده است.
پتی وانگ، رئیس آسیایی سوزبای، در این باره بیان می کند: این یک لحظه واقعاً سمبولیک می باشد. کهن‌ترین و نمادین‌ترین سمبل ارزش را می‌توان حالا برای نخستین بار با جدیدترین ارز جهانی زندگی بشر خریداری کرد.
منبع : tgju.org
 

1400/04/06
طلا به اوج بازمی گردد؟


سردرگمی در ارتباط سیگنالهای بانک مرکزی آمریکا در ارتباط احتمال افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره بعد از اظهارات جروم پاول در برابر کنگره، نوسان و ابهام زیادی را به وجود آورد که قیمت اونس طلا را پایین ۱۸۰۰ دلار نگه داشت.
طبق گزارش ایسنا، تحلیلگران نسبت به روند نرخ طلا در هفته جاری خوش بین مانده اند اما تاکید کرده اند طلا برای این که هیجان به فضای بازار بازگردد، باید قیمت ۱۸۰۰ دلار را بشکند.
فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در گروه بلو لاین فیوچرز به کیتکونیوز بیان کرد: بهبود قیمت طلا ادامه دارد. این فلز ارزشمند باید بالای مرز ۱۷۹۵ دلار و ۶۰ سنت را بشکند. دو هفته قبل ریزش نرخ طلا بیش از حد بود و فرصت خوبی برای بسیاری از افراد به وجود آورد.
همه توجهات به انتظارات تورمی بالاتر بانک مرکزی آمریکا و احتمال دو مرحله افزایش نرخهای بهره در سال ۲۰۲۳ معطوف گشته است اما استرایبل مورد دومی را بسیار بعید دانست و بیان کرد: بانک مرکزی آمریکا فقط حرف می زند و اقدامی انجام نمی دهد. آنها ناچار بودند اظهارات متهورانه ای برای محدود کردن رشد قیمت کالاها داشته باشند و هفته قبل یک همکاری بین مقامات بانک مرکزی آمریکا برای تکرار این پیام وجود داشت. با این حال واقعیت این است که آنها نمی توانند به این وعده عمل کنند. رسیدن به هدف اشتغال کامل زمان بر است و پیش بینی نمی کنم آنها دو مرحله افزایش نرخهای بهره در سال ۲۰۲۳ را انجام دهند.
در مجموع ابهامات زیادی در ارتباط بیانیه پولی بانک مرکزی آمریکا و اظهارات بعدی مقامات بانکی وجود دارد.
اِوِرت میلمان، کارشناس فلزات ارزشمند گینزویل کوینز به کیتکونیوز بیان کرد: ما نوسان زیاد و عوامل زیادی مانند پس و پیش رفتن بانک مرکزی آمریکا را مشاهده کرده ایم. درست بعد از نشست سیاست پولی، همه موضع بانک مرکزی آمریکا را موافق افزایش نرخهای بهره ارزیابی کرده اند. متعاقبا مقامات بانکی این انتظارات را تایید کردند اما جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در اظهاراتی که در برابر کنگره داشت لحنش را تعدیل کرد و این امر باعث فراز و فرودهای بازارها و طلا گشت.
بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز بیان کرد: اگر هیچ آمار غافلگیرکننده ای که سبب سقوط بیشتر نرخ طلا شود، وجود نداشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت طلا در حدود ۱۷۹۰ دلار حبس شود. دیدگاه ما این می باشد که میانگین نرخ طلا در سه ماهه سوم ۱۷۹۰ دلار می باشد و بعد از آن امکان دارد قیمت بهتری پیدا کند. هر گونه آماری که نشان دهد بانک مرکزی آمریکا قادر نیست اقدام قاطعی برای افزایش نرخهای بهره به منظور پایین بردن فشارهای تورمی به انجام رساند، برای طلا مثبت خواهد بود. مقاومت بعدی طلا در حدود سطح ۱۸۱۸ دلار و سپس ۱۸۳۳ دلار می باشد در حالی که حمایت بعدی در سطح ۱۷۷۵ دلار قرار دارد.
یک نشانه منفی دیگر در هفته جاری عدم واکنش طلا به توافق دولت جو بایدن در ارتباط برنامه زیرساخت ۵۷۹ میلیارد دلاری می باشد که گفته می شود میلیونها شغل به وجود خواهد آورد.
کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس پیش بینی کرد طلا در همین سطوح فعلی تثبیت خواهد شد اما هر گونه پیشروی برای طلا دشوار می باشد. برنامه عظیم زیرساخت که پنج شنبه گذشته اعلام شد هیچ تاثیری روی بازار طلا نداشته است. چرا طلا واکنش مثبتی به اقدامات محرک مالی بیشتر نشان نداد. نرخ طلا بالا مانده اما ۲۵۰۰ دلار نشده است. حتی با وجود ریزش رمزارزها، طلا افزایش را تجربه نکرد. این عامل مهمی بوده و واقعا مثبت نیست.
تاثیر توافق بازل ۳ که در ۲۸ ژوئن اجرایی می شود و فقط شامل انگلیس نمی شود به دقت از طرف کارشناسان طلا دنبال می شود.
میلمان خاطرنشان کرد تا چند هفته دیگر نوسان وجود خواهد داشت و ترجیح می دهم نوسان فروکش کرده و طلا مرز ۱۸۰۰ دلار را تست کند.

آمار اقتصادی هفته جاری

مهمترین رویداد هفته جاری گزارش اشتغال ماهانه بخش غیرکشاورزی آمریکا خواهد بود که روز جمعه انتشار خواهد یافت.
به بیان بارت میلک، بازار پیش بینی می کند آمار نشان دهد ۶۷۵ هزار شغل جدید در ژوئن به وجود آمده است و اگر آمار مربوط مایوس کننده باشد، برای نرخ طلا مثبت خواهد بود.
بر اساس گزارش کیتکونیوز، آمار دیگر شامل اعتماد مصرفی سی بی در روز سه شنبه، فروش خانه و آمار اشتغال ADP در روز چهارشنبه، آمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری و شاخص مدیران خرید بخش تولید موسسه ISM در روز پنج شنبه انتشار خواهد یافت.
منبع : tgju.org

 

1400/04/05
خیز طلا برای شکستن نرخ بالاتر


در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خُرد نسبت به روند صعودی نرخ طلا در هفته جاری ابراز خوش بینی کردند.
طبق گزارش ایسنا، طلا بعد از افت ۱۰۰ دلاری که دو هفته قبل تحت تاثیر سیگنالهای بانک مرکزی آمریکا در ارتباط احتمال افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره داشت، هفته پیش را با حدود ۰.۵ درصد افزایش به پایان برد که نخستین افزایش هفتگی بعد از سه هفته کاهش متوالی بود. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با یک دلار و ۱۰ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۷۷۷ دلار و ۸۰ سنت بسته شد.
تحلیلگران با دقت به دلار آمریکا، بازده اوراق خزانه و آمار اقتصاد کلان آمریکا که عوامل تاثیرگذار بر نرخ طلا هستند، چشم دوخته اند.
در نظرسنجی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت ۱۳ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۵۳.۸ درصد نسبت به بالا رفتن قیمت طلا خوش بین بودند. نیمی دیگر به دو دسته مساوی بین کاهش قیمت و قیمت خنثی تقسیم شدند.
روند مشابه در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران خُرد دیده شد. از میان ۸۳۹ نفری که رای دادند، ۵۴.۱ درصد به افزایش قیمت طلا خوش بین و ۲۴.۲ درصد بدبین بودند در حالی که ۲۱.۷ درصد دارای نظر خنثی بودند.
افزایش اونس طلا به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار به عنوان نشانه مثبتی ارزیابی شد که بازار منتظر مشاهده آن می باشد.
مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز بیان کرد: شاخصهای نیروی صعودی فعال شده اند و به نظر می آید کف قیمتی در حدود ۱۷۷۳ دلار صورت پذیرفته است. حرکت به بالای ۱۸۰۰ دلار به کف رسیدن نرخ طلا را تایید خواهد کرد.
کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA بیان کرد: ریزش قیمت طلا از نقطه نظر فنی سیر خود را طی کرده است. من به قیمت طلا در هفته آینده خوش بین می باشم و به نظر می آید بهبود معاملات طلا شروع شده است.
همچنین این دیدگاه وجود دارد که ریزش قیمت ناشی از سیگنال بانک مرکزی آمریکا بیش از حد بوده است به خصوص با در نظر گرفتن اظهاراتی که جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در جلسه سه شنبه قبل در برابر کنگره داشت.
آدریان دی، رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز بیان کرد: با عقب نشینی مقامات بانک مرکزی آمریکا از موضع موافق با افزایش نرخهای بهره که اوایل ماه جاری داشتند و درک روزافزون از استمرار تورم، طلا از ریزش قیمت شدیدی که بعد از نشست بانک مرکزی آمریکا داشت، بهبود پیدا خواهد کرد.
چندلر خاطرنشان داشت یک سیگنال مثبت دیگر وضعیت بیت کوین می باشد که بعد از سقوط به پایین ۳۰ هزار دلار، شاهد ازسرگیری روند افزایشی نبود و هفته قبل همه رشدی که از ابتدای سال تاکنون داشت را از دست داد.
تحلیلگرانی که به افزایش قیمت طلا بدبین می باشند به تقلای طلا برای بهبود بعد از ریزش حدود شش درصدی که متاثر از سیگنال بانک مرکزی آمریکا پیدا کرد، اشاره می کنند. آدام بوتون، استراتژی ارزی ارشد فارکس لایو بیان کرد: طلا از زمان نشست بانک مرکزی آمریکا برای بهبود قیمت حتی پس از عقب نشینی دلار آمریکا، تقلا کرده است. این نشانه عالی نیست. ترجیح می دهم دست نگه دارم و چند روز دیگر منتظر بمانم اما اگر طلا تا چند روز آینده نتواند به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود کند، یک نشانه فروش می باشد.
منبع : tgju.org

 

1400/04/03
آینده نگران کننده بیت‌کوین


ایران اکونومیست- الگوی صلیب مرگ، نگرانی دیگری را به چشم انداز بیت کوین اضافه کرد.
 به نقل از رویترز، تحلیل گران فنی بیت کوین عنوان داشتند: الگوی صلیب مرگ مهم و بالقوه کاهشی در ارز رمزنگاری شده در حال شکل گیری می باشد که می تواند ضررهای بیشتری را در آینده به نمایش بگذارد.

در اینجا به برخی از جزئیات پرداخته می شود:

صلیب مرگ چیست؟

تحلیل گران فنی از اصطلاح صلیب مرگ برای توصیف زمانی که میانگین کوتاه‌ مدت، میانگین بلندمدت را رو به پایین قطع کند به کار میبرند. اغلب ترکیب ۵۰ و ۲۰۰ روزه بیشتر مورد توجه می باشد. آخر هفته، میانگین ۵۰ روزه بیت کوین به زیر میانگین ۲۰۰ روزه اش رسید.

چه اتفاقی برای بیت کوین افتاده است؟

بیت کوین، بزرگ ترین ارز رمزنگاری شده در جهان، مدت هاست که دچار نوسان گشته است. در شش روز گذشته بیش از ۲۰ درصد دچار ضرر شده است و تقریباً به ارزش نصف اوج آوریل خود یعنی تقریبا ۶۵ هزار دلار رسیده است. فعالان بازار از گسترش سرکوب استخراج بیت کوین، انتقاد داشته اند.

سرمایه گذاران باید به چه چیزی توجه کنند؟

بسیار مهم است که بیت کوین بالای کمترین میزان ۳۰۰۶۶ دلار در ۱۹ می حفظ گردد. شکستن این سطح، سیگنال منفی صلیب مرگ را تقویت می کند.

آیا صلیب مرگ خطاناپذیر می باشد؟

هیچ شاخص تحلیل فنی، از جمله صلیب مرگ، کامل نمی باشد. بیشتر تحلیل گران از مطالعات ترکیبی برای استخراج سیگنال های جهت دار استفاده به عمل می آورند. به عنوان مثال، آخرین صلیب مرگ در نمودار بیت کوین در مارس ۲۰۲۰ بعد از آن اتفاق افتاد که این ارز رمزپایه تقریباً ۶۰ درصد طی یک دوره شش روزه نزول کرده بود و درست قبل از اینکه افزایش تاریخی بیش از ۱۰۰۰ درصد سال آینده اش را شروع کند.
منبع : tgju.org

 

1400/04/02
کاربردهای رمز ارز DOT در شبکه پولکادات 


در دنیای رمز ارزها، شما با خرید هر ارزدیجیتالی در واقع نوعی سرمایه گذاری بر روی شبکه اصلی آن رمز ارز انجام می‌دهید. به طور مثال وقتی شما ارز دیجیتال BTC را خریداری می کنید در واقع بر روی شبکه بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اید؛ یا همین طور با خرید ETH روی شبکه اتریوم سرمایه گذاری انجام داده اید.
پولکادات هم شبکه‌ای جدید می باشد که در نظر دارد تا با بهره گیری از نسل سوم بلاک چین، اینترنتی آزاد و کاملا غیر متمرکز را به جهانیان تقدیم کند. این شبکه برای فعالیت‌های خود ارز دیجیتالی به نام DOT را عرضه داشته است. شما با خرید دات، در واقع از یک حق رای برای آینده این شبکه برخوردار می شوید.
رمز ارز دات، همانند همه رقیبان خود نرخ را بر اساس عرضه و تقاضا و امید سهام داران و دارندگان این رمز ارز نسبت به آینده شبکه پولکادات تعیین می‌کند. پس هر ارز دیجیتال در شبکه اصلی خود کارکردهایی دارد که توسعه دهندگان و خالقان آن با بهره گیری از آن به دنبال رشد و توسعه آن رمز ارز می باشند. دات به عنوان ارزدیجیتال شبکه پولکادات به سه منظور مشخص در این شبکه مورد استفاده قرار گرفته می شود:

باندینگ یا وثیقه گذاری:

بلاک چین‌های جدید در شبکه پولکادات پاراچین نام دارند. این پاراچین‌ها با تضمین یا وثیقه گذاری توکن‌های دات به شبکه اضافه می‌شوند. حال در این فرآیند پاراچین‌های غیرقابل استفاده از طریق حذف توکن‌های وثیقه حذف می گردند.

استکینگ یا سهام گذاری (Staking):

صاحبان و توسعه دهندگان شبکه اصلی پولکادات، مالکان و صاحبان Dot را به رفتاری درست و صحیح در شبکه رهنمون می‌سازند. افرادی که این رویه را پذیرفته باشند و یا رفتاری درستکارانه داشته باشند، توسط شبکه پاداش می گیرند. در طرف مقابل افرادی که نیت‌های خرابکارانه دارند، توکن‌های سهام گذاری شده خود را از دست خواهند داد. این روش برای تضمین ایمنی شبکه از طرف مالکان پولکادات طراحی و اجرا گشته است.
صاحبان این توکن می‌توانند برای اثبات سهام، تنها از صرافی‌ها یا کیف پول‌هایی که از سیستم اثبات سهام این شبکه یعنی پولکادات پشتیبانی کرده، استفاده نموده و سهم یا دارایی خود را برای کسب سود به شبکه بدهند. این پاداش می‌تواند از 5 تا 20 درصد در طول سال متغیر باشد.

حاکمیت شبکه یا Governance:

در شبکه‌های دیگر و رقبای پولکادات، امتیازهای شبکه کاملا در اختیار ماینرها می باشد. در اینجا شرایط کاملا بالعکس می باشد و صاحبان توکن‌ها، کنترلی کامل و دقیق بر روی شبکه دارند. این امتیازها شامل رفع مشکلات پروتکل یا رویدادهای ویژه‌ای چون بروزرسانی‌ها می باشد.
پولکادات با حجم بازار 23 میلیارد دلار هم اکنون و در زمان نگارش این مطلب، در رتبه 9 ام رمز ارزهای با ارزش دنیا قرار گرفته است. تعداد کل واحدهای دات 1.1 میلیارد دلار خواهد بود که تا کنون 952 میلیون واحد از آن در بازار کریپتو در گردش می باشد. این رمز ارز طی 6 ماه گذشته تقریبا 371 درصد رشد کرده است.

از کجا پولکادات خریداری کنیم؟

در داخل کشور بعضی صرافی‌های آنلاین اقدام به معامله پولکادات می‌کنند اما مطمئن‌ترین روش برای خرید دات تهیه آن از پلتفرم‌های P2P یا همتا به همتا می باشد که در آنجا کاربران اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون پولکادات به‌صورت مستقیم با یکدیگر می‌کنند و به همین خاطر قیمت کوین چه برای خرید و چه فروش بهتر می شود.
در حال حاضر اپلیکیشن ارزیف همانند بعضی پلتفرم‌ها پولکادات را در ایران عرضه می‌کند، شما به راحتی می‌توانید از طریق دریافت آن از گوگل پلی، ثبت نام کرده و صاحب کیف پول اختصاصی پولکادات نیز در آنجا بشوید. پس اگر به پولکادات علاقه‌مند می باشید، ارزیف را نصب کرده و شروع به معامله این ارز دیجیتال ارزشمند کنید.
منبع : tgju.org
 

1400/04/01
تداوم افت قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال


فارس به نقل از کوین مارکت کپ نوشت: بازار ارزهای مجازی برای سومین روز متوالی همچنان قرمزپوش می باشد.در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی شاهد کاهش قیمت این دارایی‌ها بودیم به گونه‌ای که بیت کوین 2.1 درصد منفی شد و هم اکنون 35 هزار و 188 دلار در حال معامله می باشد. این قیمت نسبت به هفت روز پیش هم بیش از یک درصد نزول کرده است.
با احتساب ریزش امروز نرخ بیت کوین، ارزش کل بازار این ارز مجازی هم اکنون به 663 میلیارد دلار رسیده است. در 24 ساعت قبل همچنین 816 هزار بیت کوین در بازار جهانی به ارزش 28 میلیارد دلار خرید و فروش شده که طی 3 تا 4 ماه قبل کم‌ترین حجم به حساب می آید.
تعداد بیت کوین‌های موجود در بازار جهانی امروز به 18 میلیون و 739 هزار و 125 واحد رسیده است.
نرخ اتریوم در معاملات امروز 3.35 درصد کاهش پیدا کرد و 2177 دلار قیمت‌گذاری شد. باینانس کوین نیز حدود 3 درصد ریخت و 332 دلار قیمت‌گذاری شده است. دوج کوین و ریپل بیشترین کاهش قیمت را در بین ارزهای مطرح بازار تجربه کرده و به ترتیب با 4.3 درصد و 6.2 درصد کاهش 28 سنت و 74 سنت قیمت گرفتند.
به طور کلی در 24 ساعت قبل 65 میلیارد دلار در بازار ارزهای مجازی پول جابجا شده که همانند بیت کوین از نظر حجم در سه تا چهار ماه قبل کمترین میزان به حساب می آید.
ارزش کل بازار ارزهای مجازی هم امروز 1.9 درصد ریخت و به 1476 میلیارد دلار رسید. هم اکنون 10 هزار و 520 نوع ارز مجازی هم در حال معامله در بازار جهانی می باشد.
منبع : tgju.org